WYDARZENIA:

 

VIII edycja Konferencji dla producentów chemii budowlanej pod nową nazwą: Ł2B czyli Łukasiewicz to Business / Building Chemistry 10-12 stycznia 2022 r.

 

więcej informacji...

15 czerwca 1931 roku aktem notarialnym zawartym w Warszawie powołano do życia spółkę, która założyła w Krakowie przy ulicy Lipowej hutę szkła – „Krakowską Hutę Szkła, L. Bąkowski, D.Chazan i S-ka”.

 

więcej informacji...

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jako jedna z czterech jednostek w kraju otrzymała dofinansowanie na realizację projektu...

 

więcej informacji...

W dniu 21.06.2021 Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wydał pierwszy Certyfikat Czystości Mikrobiologicznej dla producenta chemii budowlanej TERMO ORGANIKA Sp. z o.o., obejmujący swoim zakresem Zakład Produkcyjny w Pyrzycach.

 

więcej informacji...

Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego gościem Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki Materiałów Budowlanych

 

więcej informacji...

Nowy projekt Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, którego kierownikiem jest dr. inż. Magdalena Gizowska dotyczy opracowania ceramicznych i kompozytowych komór spalania dla przemysłu lotniczego w tym do rakiet kosmicznych!

 

więcej informacji...

Lider projektu czyli Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych we współpracy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.


więcej informacji...

Blisko 400 dodatkowych ofert dla biznesu na badania, produkty i usługi, nowi klienci, wyższy zysk i przychody z komercjalizacji, a także ukierunkowana na strategiczne obszary praca 4500 naukowców i inżynierów.

więcej informacji...

Mamy PATENT na badanie siły wiązania zapraw w różnych temperaturach pracy i pod obciążeniem

 

więcej informacji...

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne seminarium dot. zanieczyszczeń środowiska, które odbędzie się 28.04.2021 online.

 

więcej informacji...

Wprowadzasz nowy produkt na rynek? Nie wiesz od czego zacząć? Jakie są wymagania prawne? To seminarium jest dla Ciebie!

 

więcej informacji...

Zakład Inżynierii Procesowej i Środowiska zajmuje się opracowywaniem Deklaracji Środowiskowych EPD III typu dla wyrobów budowlanych w oparciu o obowiązujące normy europejskie.* Dysponujemy specjalistycznym oprogramowaniem służącym do wykonywania oceny cyklu życia produktu

więcej informacji...

W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji organizowanego przez Województwo Małopolskie Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej Organizuje Warsztaty

 

więcej informacji...

Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych uzyskał akredytacje i notyfikację na badania izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych wg PN-EN ISO 10140-2:2011 “Akustyka. Pomiar laboratoryjny izolacyjności akustycznej elementów budowlanych.

 

więcej informacji...

Zachęcamy do udziału w XXVII Sympozjum Naukowo-Technicznym KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2020, które odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2020 r. w Kielcach.

 

więcej informacji...

30 lipca 2020 roku w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

Czy wiecie, że działalność Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych obejmuje cały proces technologiczno-produkcyjny budowy nieruchomości? Zapraszamy na wycieczkę po naszym instytutowym domu!

więcej informacji...

Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19 - nabór wniosków w programie skierowany jest do instytucji planujących zatrudnienie naukowców, których badania mogą przełożyć się na poszerzenie wiedzy i rozwiązanie istotnych problemów związanych z epidemią COVID- 19 i jej konsekwencjami

 

więcej informacji...

Wpływ pandemii COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych oraz obecną i przyszłą sytuację gospodarki Polski, były tematem najważniejszych rozważań konferencji, która odbyła się dnia 29 czerwca 2020 roku w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

Miło Nam poinformować, iż Członkowie Stowarzyszenia Producentów Cementu na czele z przewodniczącym Panem Krzysztofem Kieresem, podjęli decyzję o zaproszeniu Pana dr. hab. inż. Pawła Pichniarczyka

więcej informacji...

Nieco inni niż zazwyczaj, grubsi o połowę... Zachęcamy do lektury pierwszego wydania SiC w postaci KWARTALNIKA!

więcej informacji...

W dniu 1 urodzin Sieci Badawczej Łukasiewicz składamy życzenia wszystkiego innowacyjnego i samych sukcesów badawczych! Łukasiewicz to wspaniali ludzi! W tym trudnym czasie nie poddawajmy się i dużo zdrowia!

więcej informacji...

Z dniem 1.04.2020 r. Prezes Centrum Łukasiewicz Piotr Dardziński powołał Panią dr inż. Małgorzatę Niziurską na  stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Badań i Rozwoju Sieci Badawczej  Łukasiewicz – Instytutu ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Panią dr inż. Agnieszkę Szopę

więcej informacji...

Miło jest nam poinformować że ŁUKASIEWICZ- Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie, w dniach 19-20.02.2020 r. otrzymał pozytwyną decyzję o przyznaniu przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej dwóch patentów.

 

więcej informacji...

Zapraszamy Państwa do składania ofert na otwarty nabór na Partnera zainteresowanego wspólną realizacją Projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

więcej informacji...

Dr inż. Zdzisław Naziemiec otrzymał tytuł Doktora Habilitowanego uchwałą Rady Dyscypliny Inżynierii Środowiska, Górnictwa i Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z dnia 27 stycznia 2020 roku.

więcej informacji...

Od 1 kwietnia 2019 r. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wraz z 35 innymi, zlokalizowanymi w całej Polsce, tworzy trzecią co do wielkości organizację R&D w Europie. Z ośmioma tysiącami pracowników oraz ponad 1.3 mld przychodów generowanych ze sprzedaży technologii, produktów i usług Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ zwiększa szanse swoich Klientów na międzynarodowe granty i pozyskiwanie partnerów gospodarczych.

więcej informacji...

17 lutego 2020 roku w Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

więcej informacji...

12 lutego 2020 roku w krakowskim Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych odbędzie się posiedzenie Rady Technicznej Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

więcej informacji...

Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie zaprasza serdecznie do udziału w Seminarium pt. "Zastosowanie technik analizy termicznej do badania materiałów ceramicznych i budowlanych", organizowanym we współpracy z firmą NETZSCH

 

więcej informacji...

9 grudnia 2019 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w kadencji 2020-2023.

więcej informacji...

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wykonawcy projektu GlassPoPep - „Wielofunkcyjny materiał kompozytowy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i pro-regeneracyjnych do odbudowy tkanki kostnej” odebrali  Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019


więcej informacji...

Zapraszamy specjalistów branży szklarskiej, okiennej i fasadowej oraz architektów i projektantów na XXXV edycję Konferencji Technicznej Szkło budowlane.

więcej informacji...

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Nr 20 Dyrektora LUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dnia 15 października 2019 roku z póżn. zm. w składzie:

więcej informacji...

19 października 2019 r. w Krakowie odbyły się główne uroczystości z okazji Jubileuszu 100-lecia AGH.

 

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że podczas obchodów jubileuszu 70-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH odznaczyła Pana Dyrektora Pawła Pichniarczyka honorowym wyróżnieniem „KERAMOS”

 

więcej informacji...

Nasz wieloletni partner biznesowy, jeden z największych polskich producentów płytek ceramicznych Ceramika Paradyż świętuje Jubileusz 30-lecia założenia firmy. Gratulujemy!

 

więcej informacji...

W dniach 8-10 października 2019 roku w Sopocie odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja POPIOŁY z ENERGETYKI. Wydarzenie to, jest istotne dla energetyki węglowej jak i sektora gospodarczego wykorzystania ups-ów w gospodarce

 

więcej informacji...

ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych objął honorowym patronatem najbardziej znane branżowe wydarzenie - XXVI Sympozjum „KRUSZYWA CEMENT WAPNO”,

 

więcej informacji...

W dniach 1-3 października 2019 roku odbyło się w Poznaniu Innovatorium Łukasiewicza  – autorski koncept sprzedaży innowacyjnych projektów. Blisko 500 przedsiębior­ców, inżynierów i naukowców podczas kilkudziesięciu spotkań i negocjacji szukało okazji do zrobienia wspólnego biznesu

 

więcej informacji...

„W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan–Orkusza” to wystawa organizowana przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Stanowi zwieńczenie projektu badawczo-wystawienniczego z zakresu historii polskiego wzornictwa XX w.

 

więcej informacji...

W dniach  27-30 sierpnia 2019 r. w Rzymie miała miejsce cykliczna konferencja pt. „5th Central and Eastern European Conference on Thermal Analysis and Calorimetry” (CEEC-TAC5) i „14th Mediterranean Conference on Calorimetry and Thermal Analysis” (Medicta2019)

 

więcej informacji...

Gdy powiemy „kolor”, większość z nas pomyśli o tęczy, farbach, palecie malarskiej, niektórzy powrócą myślą ku kolorowi ostatnio widzianemu albo ulubionemu. Lubimy żywe, kolorowe akcenty. Dlaczego? Bo przykuwają wzrok, są miłą odskocznią od szarości i jednostajności, co w naszym klimacie ważne jest zwłaszcza zimą.

 

więcej informacji...

Elementy wyposażenia kuchni i łazienek, czyli w zasadzie najważniejszych pomieszczeń w naszych domach, określane ogólnie mianem ceramiki sanitarnej wykonywane są z mieszaniny glin i uszlachetniaczy, formowanych ręcznie lub mechanicznie, pokrywanych farbami, angobami czy szkliwem i utrwalane w procesie wypalania.

 

więcej informacji...

Całe wieki zajęło medykom i lekarzom opracowanie sposobów ekstrakcji i amputacji, dzięki którym pacjenci nie tylko przeżywali, ale przestawali cierpieć. Dalszy rozwój medycyny przyniósł wynalazki protez i wypełnień.

więcej informacji...

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska w Opolu zorganizował w Szczyrku w dniach 9–11 września IX konferencję naukową „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”

 

więcej informacji...

W dniach  18-21 czerwca 2019 r. w Budapeszcie odbyła się 2nd Conference (2nd JTACC+V4 2019), to drugie z cyklu wydarzenie poświęcone tematyce analizy termicznej.

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że na podstawie § 3 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2002 r w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Za zasługi dla budownictwa” Pan Dyrektor dr hab. Paweł Pichniarczyk

 

więcej informacji...

W dniu 18 czerwca 2019 roku została podpisana umowa o współpracy badawczo-rozwojowej z Grupą Azoty S.A.

 

więcej informacji...

14 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji TopMinds 2019.

 

więcej informacji...

Zakończyła się 29. edycja konkursu Teraz Polska. Spośród nadesłanych prawie 100 zgłoszeń 13 produktów, 7 usług i 3 innowacje zdobyły Godło „Teraz Polska”.

 

więcej informacji...

W celu rozwoju współpracy międzynarodowej 29-30 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytutu badawczego BELNIIS. Gościliśmy Pana Vitceslava Konkov Zastępcę Dyrektora Generalnego

 

więcej informacji...

W dniach 15–17.05.2019 r. odbyła się w Krakowie siódma edycja International Seminar on Modern Polymeric Materials for Environmental Applications (MPM2019) organizowana przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

 

więcej informacji...

9 maja 2019 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. Uczestnicy debatowali na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS)

więcej informacji...

W dniu 20 maja 2019r. w Opolskim Oddziale Inżynierii ‎Materiałowej, Procesowej i Środowiska Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych gościła delegacja chińskiego potentata w budowie i modernizacji cementowni firmy Nanjing Kisen

więcej informacji...

Europejska Organizacja ds. Oceny Technicznej (EOTA) poszukuje osoby na stanowisko asystenta technicznego w Sekretariacie w Brukseli.

więcej informacji...

16.04.2019r. zostały ogłoszone wyniki konkursu TEAM-NET organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Program ten dedykowany jest jednostkom naukowym, który oferuje finansowanie na interdyscyplinarne badania naukowe.

 

więcej informacji...

PUBLIKACJE 2011

 

.:: Wykaz monografii na rok 2011:

Autor: Głodek E., Kalinowski W
Wydawnictwo: Wydawnictwo Instutut Śląski
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Autor: monografia pod redakcją Grzegorza Siemiątkowskiego
Wydawnictwo: Wydawnictwo Instytut Śląski
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

 

.:: Wykaz publikacji pracowników na rok 2011

 

Czasopisma polskie

Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 499-505
Tytuł: Analiza zjawisk zachodzących w procesie laserowego zdobienia wyrobów porcelanowych
Autor: Chmielewska D., Gebel R., Marczak J., Olszyna A., Sarzyński A., Strzelec M., Synowiec B.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 519-523
Tytuł: Jednoetapowy proces syntezy i spiekania spinelu MgAl2O4z zastosowaniem Hot Isostatic Pressing
Autor: Witek  A., Perkowski K.,  Osuchowski M., Witosławska I., Konopka G., Oziębło A., Tymowicz-Grzyb P.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,4, 731-735
Tytuł: Cyrkonowy pigment prazeodymowy do barwienia szkliw ceramicznych
Autor: Dziubak C.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 631-641
Tytuł: Wymagania materiałowe i konstrukcyjne dla urządzenia do próżniowego odgazowania stali
Autor: Czapka Z., Śliwa A.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,2, 332-336
Tytuł: Kompozyt ceramiczno—metaliczny Zr02—A120 3—Si02—Mo
Autor: Czechowska K., Wrona A., Jedynak L., Wala T.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,2, 327-331
Tytuł: Wpływ kryzysu gospodarczego, regulacji UE i konkurencji z Chin na europejski przemysł ceramiczny i główne kierunki badań i rozwoju
Autor: Czechowski J.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,1, 34-39
Tytuł: Refractories from the MgO—A1203—Sn02 system for metallurgical applications / Materiały ogniotrwałe z układu MgO—A1203—Sn02 do zastosowań metalurgicznych
Autor: Jedynak L, Wojsa J., Podwórny J., Wala T.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 626-630
Tytuł: Betony ogniotrwałe o dużel odporności na wstrząsy cieplne
Autor: Majchrowicz I., Barański J., Witek J, Śliwa T., Orlik E.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,2, 355-360
Tytuł: Betony ogniotrwałe zawierające grafit. Cz. II Wpływ zawartości grafitu na własności wytrzymałościowe i odpornościowe
Autor: Pawełek A., Wala T., Lipowska B., Podwórny J
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 595-602
Tytuł: Spawanie stali specjalnych nierdzewnych w osłonie gazu obojętnego z zastosowaniem specjalnych podkładek ceramicznych
Autor: Pawełek A., Czechowski J., Warsz K
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 590-594
Tytuł: Badanie zjawiska niesprężystości zasadowych materiałów ogniotrwałych
Autor: Podwórny J., Wojsa J.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 574-580
Tytuł: Wykorzystanie metody elementów skończonych w rozwiązywaniu problemów związanych z zagadnieniami przewodnictwa cieplnego
Autor: Psiuk B., Witek J., Podwórny J.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 653-659
Tytuł: Materiały ogniotrwałe o zredukowanych rozmiarach porów
Autor: Wala T., Podwórny J., Czechowski J., Suwak R., Wojsa J.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 570-573
Tytuł: Materiały ogniotrwałe o zredukowanych rozmiarach porów
Autor: Wojsa J., Śliwa A., Serkowski S.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,3, 660-662
Tytuł: Analiza składu chemicznego węglika krzemu — spójność uzyskiwanych wyników w zależności od stosowanej metodyki pomiarowej
Autor: Stec K.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Materiały Ceramiczne 2011,4, 752-757
Tytuł: Gipsowa wełna mineralna i wpływ impregnacji polimerowej na jej właściwości
Autor: Pichniarczyk P., Malata G, Szeląg H.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,2, 13-16
Tytuł: Laserowa dekoracja wyrobów ceramicznych
Autor: Chmielewska D., Gebel R., Marczak J., Olszyna A., Sarzyński A., Strzelec M., Synowiec B.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,4, 4-11
Tytuł: Wpływ jakości surowców na właściwości barwiące cyrkonowego pigmentu prazeodymowego
Autor: Dziubak C.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,3, 3-6
Tytuł: Mozaika szklana i ceramiczna certyfikacja dobrowolna
Autor: Mikołajczyk I., Papier A.
Odział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,5, 3-5
Tytuł: Integracja i rozwój naukowy Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,4, 11-14
Tytuł: Przebieg charakterystycznych funkcji rozkładu Weibulla w zależności od parametrów
Autor: Rećko W.M.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,6, 15-18
Tytuł: O wytrzymałości materiałów
Autor: Rećko W.M.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,2, 2-7
Tytuł: Przemysł ceramiczny w Unii Europejskiej
Autor: Czechowski J.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,3, 14-16
Tytuł: Efekty stosowania aktywatora mielenia IMOFLOW w Cementowni Dyckerhoff Polska
Autor: Klecan R., Jedynak R.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,3, 35-40
Tytuł: Lepkość hydroksypropylometylocelulozy a właściwości cementowych zapraw klejowych
Autor: Niziurska M., Nosal K., Pichniarczyk P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,4, 33-38
Tytuł: Jak tworzyliśmy naukę w powojennej Polsce
Autor: Stoch L.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,6, 3-6
Tytuł: .: Redukcja zużycia energii i szkodliwych emisji w przemyśle szklarskim
Autor: Stoch L.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,6, 20-26
Tytuł: Technologia nanoszenia nanostrukturalnych powłok na opakowania szklane
Autor: Żelazowska E., Pichniarczyk P., Sacha S., Zawiła J.,Marczewska A.,Brzezicki J.,Rybicka-Łada J.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2011,6, 35-38
Tytuł: Rola H2O w procesie topienia i klarowania szkieł
Autor: Zawiła J., Rybicka-Łada J.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 10-20
Tytuł: Migracja pierwiastków na przykładzie chromu w warstwach barwnych osadzanych na podłożu ceramicznym pod wpływem obróbki laserowej
Autor: Chmielewska D., Marczak J., Olszyna A., Sarzyński A., Strzelec M., Synowiec B.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 146-162
Tytuł: Badania nad zastosowaniem popiółów lotnych  ze współspalania  biomasy drzewnej i węgla kamiennego do wytwarzania betonu komórkowego
Autor: Łaskawiec K., Michalik A., Zapotoczna-Sytek G.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 163-182
Tytuł: Zastosowanie cementów CEM II  i CEM V do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego
Autor: Skorniewska  M., Zapotoczna-Sytek G.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 22-36
Tytuł: Wpływ technologii na wybrane właściwości ceramiki z węglika krzemu (SiC)
Autor: Perkowski K., Osuchowski M.,  Witosławska I., Konopka G., Marciniak - Maliszewska B., Witek A.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 7-20
Tytuł: Badania eksperymentalnych giomerów fotoutwardzalnych do stosowania w stomatologii odtwórczej ( Study of experimental photocured giomers for use in restorative dentistry)
Autor: Karaś J., Ciołek L
Oddział: Centrala
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 67-78
Tytuł: Zastosowanie mikroskopu wysokotemperaturowego do badania zachowania się pyłów i osadów kotłowych pochodzących z gazów procesowych (Application of high—temperature microscope to tests the behayior of dust and sludge from the process gases)
Autor: Suwak R.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 32-45
Tytuł: Wymagania materiałowe dla urządzenia do próżniowego odgazowania stali metodą RH
Autor: Śliwa A., Czapka Z.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 46-58
Tytuł: Korozja wyrobów wysokoglinowych pracujących w piecu szklarskim
Autor: Wala T., Psiuk B., Podwórny J., Burdyl M.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 54-66
Tytuł: Ceramizowane agrospieki nawozowe do proekologicznego zasilania gleb (Agrosinters the ceramic composite fertilesers for pro—ecological soil feeding)
Autor: Puff Z., Sałaciński R., Lipowska B.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 21-31
Tytuł: Wpływ dodatku sepiolitu na własności andaluzytowych betonów ogniotrwałych,
Autor: Majchrowicz I., Wala T., Śliwa A.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 37-53
Tytuł: Badania porównawcze odporności na wstrząsy cieplne materiału magnezytowego (Comparatiye tests of thermal shock  resistance of magnesite material )
Autor: Gerle A., Wałęga—Chwastek H., Karalus A.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 132-145
Tytuł: Badania reakcji alkalicznej ASR w betonie z cementów z popiołem lotnym wapiennym
Autor: Drożdż W.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 183-193
Tytuł: Termoizolacyjne zaprawy gipsowe
Autor: Wons T., Niziurska M., Wieczorek M., Nosal K.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 106-113
Tytuł: Występowanie wad w szybach zespolonych i przyczyny ich powstawania
Autor: Balon-Wróbel A., Pichniarczyk P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 114-125
Tytuł: Badania cementów portlandzkich produkowanych w różnych systemach mielenia
Autor: Baran T., Pichniarczyk P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 126-135
Tytuł: Naprawa i ochrona konstrukcji betonowych
Autor: Najduchowska M
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 136-150
Tytuł: Charakterystyka morfologii popiołów lotnych ze spalania węgli brunatnych
Autor: Ostrowski M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 151-164
Tytuł: Mechanizmy destrukcji tynków gipsowych
Autor: Wieczorek M., Pichniarczyk P.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 79-88
Tytuł: Wykorzystanie testów do oceny stopnia stabilizacji odpadów
Autor: Bożym M.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 59-68
Tytuł: Alternatywne metody wykorzystania pyłów z pieców wapienniczych oraz CKD, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki osadowej
Autor: Bożym M.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 79-87
Tytuł: Określenie wskaźników uwolnień z pieców wapienniczych dla zanieczyszczeń rekomendowanych w rejestrze PRTR
Autor: Głodek E., Sładeczek F.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 89-96
Tytuł: Porównanie wielkości emisji zanieczyszczeń dla różnych opcji spalania odpadów
Autor: Głodek E.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 97-107
Tytuł: Efekty wykorzystania gazu uzyskanego ze zgazowania biomasy i odpadów do wypalania klinkieru
Autor: Głodek E., Trembacz J.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 88-94
Tytuł: Parametr AT4 jako wskaźnik stopnia stabilizacji odpadów po mechaniczno-biologicznym przetworzeniu
Autor: Kilian E., Macedowska-Capiga A.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,8, 95-105
Tytuł: Geneza i metody ograniczania hałasu drogowego- ekrany akustyczne,
Autor: Kiprian K., Ligus G.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 118-131
Tytuł: Problemy oceny i prognozowania emisji akustycznej znaczących źródeł hałasu w obiektach przemysłowych
Autor: Kiprian K., Ligus G.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2011,7, 108-117
Tytuł: Ocena wpływu kształtu dyszy ssącej na wydajność i opory przepływu w podciśnieniowym transporcie pneumatycznym
Autor: Skotnicki P., Jośko E.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Gospodarka Surowcami Mineralnymi 2011,4, 5-15
Tytuł: Rational mineral deposit  management  in the light of mineral resources theory
Autor: Szamałek k.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Cement, Wapno, Beton 2011,6, 332-341
Tytuł: Pewne zagadnienia związane z podwyższoną zawartością cynku w klinkierze i produkowanym z niego cemencie
Autor: Matusiewicz A., Bochenek A., Szeląg H., Kurdowski W.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Cement, Wapno, Beton 2011,6, 355-360
Tytuł: Wpływ fosforu na skład fazowy bogatych w korund betonów ogniotrwałych
Autor: Mandecka-Kamień L., Kurdowski W.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Inżynieria Materiałowa 2011,4, 368-371
Tytuł: Laserowe nanoszenie znaków barwnych na podłoża ceramiczne
Autor: Chmielewska D.,Marczak J., Sarzyński A., Strzelec M.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Inżynieria Materiałowa 2011,5, 826-834
Tytuł: Metodyka badań w inżynierii procesowej laserowej dekoracji porcelany
Autor: Chmielewska D.,Gebel R., Marczak J., Olszyna A., Sarzyński A., Strzelec M., Synowiec B.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Izolacje 2011,5, 61-64
Tytuł: Odporność betonu komórkowego na zawilgocenia
Autor: Zapotoczna-Sytek G., Rybarczyk T.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Izolacje 2011,6, 34
Tytuł: Rewitalizacja budynków z betonu komórkowego  zalanych podczas powodzi
Autor: Zapotoczna-Sytek G., Rybarczyk T.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Izolacje 2011,2, 32
Tytuł: Gładź, czyli tynk cienkowarstwowy -właściwości, rodzaje, zastosowanie
Autor: Nosal K., Niziurska M., Wieczorek M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Izolacje 2011,2, 52
Tytuł: Wpływ wybranych tlenków metali ciężkich na proces klinkieryzacji
Autor: Matusiewicz A., Pichniarczyk P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Izolacje 2011,6, 18-21
Tytuł: Naprawa i ochrona konstrukcji betonowych zgodnie z normą PN-EN 1504 (cz.I). Zadania producenta materiałów i systemów do napraw konstrukcji betonowych przed wprowadzeniem wyrobu na rynek budowlany,
Autor: Najduchowska M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Izolacje 2011,7-8, 35
Tytuł: Surowce odpadowe do produkcji materiałów budowlanych
Autor: Baran T., Drożdż W., Pichniarczyk P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Izolacje 2011,7-8, 46
Tytuł: Właściwości i rodzaje nowoczesnych okien oraz ich wpływ na wentylację pomieszczeń
Autor: Balon-Wróbel A., Sacha S.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Izolacje 2011,9, 38-42
Tytuł: Naprawa i ochrona konstrukcji betonowych zgodnie z normą PN-EN 1504 (cz. II). Ochrona powierzchniowa betonu
Autor: Najduchowska M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Izolacje 2011,9, 49-51
Tytuł: Wpływ jakości szyb zespolonych stosowanych w budownictwie na eksploatację pomieszczeń
Autor: Balon-Wróbel A., Sacha S.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Materiały Budowlane 2011,11, 18-20
Tytuł: Kratownicowe belki stropowe po wycofaniu PN-B-19503:2004. Część 2. Badania
Autor: Zapotoczna-Sytek G., Gajownik R.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Materiały Budowlane 2011,12, 27-30
Tytuł: Autoklawizowany beton komórkowy – ekologiczny materiał budowlany
Autor: Górska B., Gębarowski P.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Materiały Budowlane 2011,10, 22-23 i 42
Tytuł: Gips w budownictwie
Autor: Nosal K., Wieczorek M., Pichniarczyk P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Materiały Budowlane 2011,12, 25-26
Tytuł: Określanie stopnia stabilizacji odpadów po mechaniczno-biologicznym przetworzeniu
Autor: Bożym M., Kilian E., Macedowska-Capiga A.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów budowlanych w Opolu

Czasopismo: Górnictwo i Geoinżynieria 2011, 4/1, 353-370
Tytuł: Surowce mineralne z dna mórz i oceanów – stan rozpoznania i perspektywy
Autor: Szamałek K., Mizerski W.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Kompozyty 2011,3, 202-207
Tytuł: Effect of specific surface fraction of interphase boundaries on mechanical properties of ceramic-metal composites, obtained by pressure infiltration
Autor: Chabera P., Boczkowska A., Zych J., Oziębło A., Kurzydłowski K.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Magazyn Stomatologiczny 2011,6, 54-58
Tytuł: Cechy użytkowe eksperymentalnego cementu szkło-jonomerowego z płynem dwufunkcyjnym SJZ/W do stosowania w stomatologii odtwórczej
Autor: Wójcik-Chęcińska I., Chałas R., Bachanek T., Karaś J., Kamińska-Pikiewicz K., Strycharz-Dudziak M.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Czasopismo Stomatologiczne 2011,3-4, 161-174
Tytuł: Kliniczna jakość wypełnień i podkładów wykonanych z eksperymentalnego cementu szkło-jonomerowego z płynem dwufunkcyjnym bezpośrednio po założeniu i po 12 miesiącach
Autor: Strycharz-Dudziak M., Kamińska-Pikiewicz K., Bachanek T., Chałas R., Wójcik-Chęcińska I., Karaś J.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Inżynier budownictwa 2011,12, 66-67
Tytuł: Autoklawizowany beton komórkowy. Nowoczesny materiał o bogatej tradycji
Autor: Zapotoczna-Sytek G.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Wokół płytek ceramicznych 2011,1, 48-49
Tytuł: Certyfikacja dobrowolna mozaiki szklanej i ceramicznej
Autor: Mikołajczyk I., Papier A.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Wokół płytek ceramicznych 2011,2, 44-45
Tytuł: Metody badań poślizgu posadzek ceramicznych, Wokół płytek Ceramicznych
Autor: Mikołajczyk I.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Zeszyty Naukowe IGSMiE PAN Kraków 2011,81, 31-35
Tytuł: Potencjalne pułapki definicyjne ustawy prawo geologiczne i górnicze powstałe w wyniku rozwoju technik geologicznych i górniczych
Autor: Szamałek K
Oddział; Centrala
Czasopismo: Zeszyty Naukowe IGSMiE PAN Kraków 2011,81, 37-58
Tytuł: Ocena bezpieczeństwa surowcowego Polski w zakresie surowców nieenergetycznych
Autor: Szamałek K.
Oddział; Centrala

Czasopismo: Surowce i Maszyny Budowlane 2011,6, 36-40
Tytuł: Odpady w przemyśle wydobywczym – nowe wyzwania
Autor: Kosacka R
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Surowce i Maszyny Budowlane 2011,1, 38-42
Tytuł: Młotem w skałę,
Autor: Naziemiec Z.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Surowce i Maszyny Budowlane 2011,5, 68-72
Tytuł: Turbopłukanie
Autor: Naziemiec Z.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Energetyka Cieplna i Zawodowa 2011,2, 27-29
Tytuł: Zagospodarować niskotemperaturową energię odpadową
Autor: Skotnicki P., Weisser P.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Świat Szkła 2011,1, 40-43
Tytuł: Stłuczka szklana - kłopotliwy odpad czy cenny surowiec
Autor: Kuśnierz A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Świat Szkła 2011,3, 33-35
Tytuł: Spektrofotometryczne badania właściwości szkieł samochodowych
Autor: Marczewska A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Świat Szkła 2011,3, 33-35
Tytuł: Szkło w konstrukcjach budowlanych-rodzaje, wymagania, badania. Cz.1
Autor: Pollak Z.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Świat Szkła 2011,6, 48-49 i 52
Tytuł: Szkło w konstrukcjach budowlanych-rodzaje, wymagania, badania. Cz.2
Autor: Pollak Z.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Świat Szkła 2011,7-8, 40-43
Tytuł: Zawartość gazów szlachetnych w szybach zespolonych
Autor: Kuśnierz A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Świat Szkła 2011,7-8, 30-35
Tytuł: Masy uszczelniająco-klejące do szyb zespolonych – rodzaje, wymagania i badania
Autor: Marczewska A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Świat Szkła 2011,11, 57-61
Tytuł: Badania szczeliw konstrukcyjnych i odpornych na UV do oszkleń strukturalnych. Część 1
Autor: Marczewska A., Balon-Wróbel A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Budownictwo Monolityczne 2011,4, 1-3
Tytuł: Mieszanki M-38
Autor: Mróz H.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Budownictwo, Technologie, Architektura 2011,4, 12-14
Tytuł: Oszustwo klimatyczne
Autor: Kurdowski W.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Magazyn Kruszywa, Produkcja, transport, Zastosowanie 2011,4.
Tytuł: Kruszarki stosowane w procesach produkcji kruszyw łamanych
Autor: Naziemiec Z.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w KrakowieCzasopisma zagraniczne

Czasopismo: Geological Quarterly 2011,55 (3), 187-202
Tytuł: Sea-floor massive sulphides from the Galapagos Rift Zone – mineralogy, geochemistry and economic importance
Autor: Szamałek K., Marcinkowska A., Nejbert K., Speczik S.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Ceramics International 2011,7, 2221-2227
Tytuł: Variation of Poissons ratio of refractory materials with thermal shocks
Autor: Podwórny J., Wojsa J., Wala T.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych Gliwice

Czasopismo: Materiales de Construcción 2011,302, 227-237
Tytuł: : Influencia de la naturaleza del cemento en la compatibilidad con aditivos superplastificantes basados en carboxilatos. Effect of the cement type on compatibility with carboxylate superplasticisers
Autor: Bundyra-Oracz G., Kurdowski W.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Optical Materials 2011,33, 1931-1937
Tytuł: Sol–gel derived hybrid materials doped with rare earth metal ions
Autor: Żelazowska E., Rysiakiewicz-Pasek E., Borczuch-Laczka M., Cholewa-Kowalska K.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Chemical Engineering Journal 2011,168, 159-169
Tytuł: Ultra-fine coal flocculation using dual-polymer systems of ultrasonically conditioned and unmodified flocculant
Autor: Kilian E., Gierczycki A., Lemanowicz M., Jach Z.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

 

 

 

CZASOPISMA:

 

sic logo1 logo cwb

 

GALERIA SZKŁA:

 

logo lipowa3

ZOBACZ NAS:

 

fb v    twitter v

 

Youtube

 

NAJBLIŻSZE SEMINARIUM:

 W związku z wprowadzeniem stanu epidemii związanej z COVID-19 z przykorścią informujemy, że wszystkie seminaria zostały wstrzymane do odwołania

 

REALIZOWANE PROJEKTY:

 

glass

 

logo flot min


 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013